Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • Враження від молодіжного форуму «Справедливість для кожної дитини»

  Опубліковано 3 роки назад

    «Коли я дізналася про проведення дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Києві Молодіжного форуму «Справедливість для кожної дитини» (#FightUnfair for #EveryChild Youth Forum), то не вагаючись, подала свою заявку» – розказує Марина Зашейко, студентка 18 групи напряму підготовки «Туризм».LypdFyzl6hg«Очікуючи на відповідь, звичайно, хвилювалася, адже розуміла, що у ньому братимуть участь найактивніші молоді лідери з усієї України, які вже мають багатий досвід волонтерства та участі у різноманітних соціальних проектах. У мене цей досвід також є, але поки що незначний.

  Яким же було моє приємне здивування, коли із чотирьох сотень поданих заявок, мою відібрали для участі у цьому заході!

  І ось, зранку 19 листопада я вже знайомилася за кавою із учасниками Молодіжного форуму. Їх приїхало більше сотні з різних куточків України. Нам розповіли, що сьогодні напередодні Всесвітнього дня дитини молодь України приєднається до глобальної ініціативи разом з представниками 70 країн світу.

  З вітальним словом до учасників форуму звернулися Микола Кулеба, уповноважений Президента України з прав дитини; Сергій Митрофанський, заступник Міністра молоді і спорту України та Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).F4Aktso3QIAПротягом всього заходу ми шукали відповіді на питання, яким чином кожен з нас може зробити внесок у захист прав дітей? Адже саме наші ідеї та активність впливають на загальний розвиток країни. Тому співпраця у єдності і взаєморозумінні є запорукою створення більш справедливих, рівних умов для кожної дитини і кожного з нас.

  Також ми обговорювали можливості для створення більш справедливого середовища для кожної дитини під час роботи однієї з тематичних груп, таких як: освіта, толерантність, медіа, зміна клімату.

  А ще мали нагоду приєднатись до серії майстер-класів з відомими спікерами на теми лідерства, волонтерства, громадського активізму, ефективної комунікації. На молодих журналістів та блогерів чекало практичне заняття з побудови успішної роботи в соціальних медіа.XjfMTNBKNwMТепер у мене є нові друзі у Бердянську, Тернополі, Івано-Франківську та Києві. Сподіваюся, що саме спільними зусиллями ми зможемо досягти мети!

  За словами психологів, сплеск волонтерства в Україні можна вважати процесом морального одужання суспільства. Бум на добрі справи свідчить про те, що в країні з’явилося дуже багато свідомих громадян. Люди стали розуміти, що це їхня країна і її доля залежить від них, тому намагаються щось робити, допомагати, незважаючи на очевидну ворожість населення до держави.

  Злет волонтерського руху вселяє надію на гарне майбутнє, бо волонтерство – це не просто надання матеріальної або фізичної допомоги, але й прояв активної громадянської позиції».

  Марина Зашейко, студентка 18 групи, напряму підготовки «Туризм»