Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • Уманська картинна галерея – скарбниця українського та світового художнього мистецтва

  Опубліковано 4 роки назад

  Фахівці в галузі туризму, безумовно, є творчою особистістю, а формування професійних якостей відбувається у процесі вивчення мистецтва в цілому. У нашому місті для цього є безліч можливостей. Тому, студенти економічного факультету напряму підготовки Туризм відвідали Уманську картинну галерею, фондова колекція якої, нараховує понад 10 тисяч екземплярів.

  Постійна експозиція Уманської картинної галереї має 2 відділи:відділ «Західноєвропейського та українського мистецтва XIX — початку XX ст.ст.» — тут експонуються картини західноєвропейських художників Д. Беццуолі, Ж. Б. Грьоза, Я. Сімона; серія портретів, виконаних польськими авторами кінця XIX ст. — С. Рейханом, К. Мардзевичем, Р. Крижанівським, картини німецького художника А. Буша, російського художника І. Соколова та інші.1 2 3 4

  Нас напрочуд вразила своєю красою колекція декоративно-прикладного мистецтва XIX–XX ст., зокрема – порцеляновий посуд західноєвропейських, українських та російських заводів.

  У відділі «Сучасного українського мистецтва» експонуються твори українських професійних та самодіяльних художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

  Працівники картинної галереї провели для нас змістовну і захоплюючу розповідь про історію галереї, ознайомили із культурною спадщиною Уманського району. Ми мали змогу побачити прекрасні та досконалі витвори мистецтв і зрозуміти, що українському народу слід пишатися нашими українськими митцями.

  Загалом, після відвідування музею, у нас склалося чудове враження про українську художню культуру. Ми побачили сотні прекрасних досконалих витворів мистецтв і зрозуміли, що можемо пишатися нашими українськими митцями і вважаємо, що їх картини варті уваги всього світу!

  5 6 7

  Студенти 27 та 28 груп

  економічного факультету напряму підготовки Туризм