Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • Бухгалтерія — це мистецтво

  Опубліковано 4 роки назад

  «Бухгалтерія — це мистецтво.

  Професія, що вимагає таланту і терпіння.

  Особливий дар бачити за цифрами

  складний світ економіки

  у її взаємозв’язках і гармонії».

  Йоганнес Штемлер

   

  День бухгалтера України – професійне свято, яке відзначається щорічно 16 липня. Дата свята вибрана не випадково – цього дня в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Поява цього свята була зумовлена значним внеском працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій України, зростання національної економіки.

  Фото1

  Історія бухгалтерського обліку налічує майже 6 тисяч років. Облік називали таємницею богів, а цифри і до цього часу – сакральний елемент буття. Батьківщиною бухгалтерського обліку вважається Древній Єгипет. Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів Buch – книга і Halter – тримач. Назва професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів в епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрату матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу.

  Фото 2

  Фото 3

  Бухгалтерія – це цікава картина ведення бізнесу. Сучасний бухгалтер – це кваліфікований спеціаліст у галузі статистики, фінансів та кредиту, організації, планування, економіки конкретної галузі господарства, здійснення бухгалтерського обліку. Бухгалтер повинен тримати в голові масу інформації, вести облік фінансових процесів, знати законодавство і постійно підвищувати професійний рівень, щоб залишитися на плаву.

  Фото 4

  Сумлінність і вірність професійному обов’язку кожного бухгалтерського працівника є і завжди буде надійною запорукою ефективного господарювання та своєчасного наповнення бюджетної скарбниці.