Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • Відвідування виставки воскових фігур

  Опубліковано 5 років назад

  Студентство економічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини завжди залюбки відвідує різноманітні культурні заходи, які проводяться у місті.

  Так, нещодавно, на виставці воскових фігур, яка діє в Уманському краєзнавчому музеї, студенти спробували розгадати таємницю історичних постатей.

  Вже традиційно виставку Петербурзького музею воскових фігур, що втретє завітав до Умані, відкриває політичний діяч – Петро І.

  Фото 1

  А далі цілий калейдоскоп історії: завойовники Олександр Македонський  та Чінгісхан, державотворці ― Анна Іоанівна та Микола ІІ, художники Сальвадор Далі та Леонардо да Вінчі. власною персоною  представлені Мона ліза та Казанова, наче  живі Ф. Достоєвський та Агата Крісті, літературні герої  – Еркюль Пуаро та четверо мушкетерів. Гостроти відчуття додає Дракула, який причаївся за рогом. Неодмінно змусять посміхнутися герої  з фільму «Гаррі Поттер» та «Зоряні війни» ― всі вони, наче справжні.

  Фото 2

  Фото 3

  Фото 4

  Особливої уваги заслуговує робота  з виготовлення воскових фігур. Кожен експонат виставки дивує, зачаровує та вражає, адже над однією фігурою працює близько 15 осіб протягом  року.  З воску виливають лише відкриті частини тіла, здебільшого це голова і руки, натомість, очі і зуби справжні. Для кожного експонату в клініці спеціально замовляють протези, а сам віск, з якого виготовлені фігури, складається з 30 компонентів. Якщо придивитися, то видно майстерно зроблені лінії на долонях Папи Римського Івана Павла ІІ, а борода мікеланджело Буонарроті наче справжня.

  Фото 5

  Фото 6

  Екскурсанти отримали незабутнє враження від виставки, адже мали можливість доторкнутися до життя та діяльності історичних постатей,  літературних героїв, з якими в реальному житті ніколи не зустрінуться.