Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • Всесвітній день “The Beatles”

  Опубліковано 5 років назад

  Imagine there’s no countries
  It isn’t hard to do
  Nothing to kill or die for
  And no religion too
  Imagine all the people living life in peace…

  Викладачами кафедри економіки підприємства, фінансів, обліку і аудиту було проведено тематичний захід, присвячений Всесвітньому дню «The Beatles», який з 2001 року за рішенням ЮНЕСКО відзначається 16 січня. Метою даного заходу було підвищення культурологічного кругозору та естетичного смаку студентів. В атмосфері дружньої бесіди висвітлено історію розвитку та професійного успіху легендарної групи «The Beatles».
  Викладач кафедри Літовкіна Тетяна розповіла що до першого складу ансамблю входили: Джон Леннон (вокал, ритм-гітара), Пол Маккартні (вокал, ритм-гітара), Джордж Гаррісон (вокал, соло-гітара), Стюарт Саткліфф (бас-гітара) і Піт Бест (ударні), супроводжуючи розповідь слайдами.
  До 1961 року Саткліфф залишив гурт, і місце бас-гітариста зайняв Маккартні. 1962 Беста замінив Рінго Старр.
  Фото 1
  У 1964 році відбулась знаменна подія в історії «The Beatles»: журнал «Cashbox» визнав пісню «I Want To Hold Your Hand» найкращою в американському хіт-параді, після того як цей сингл розійшовся мільйонним тиражем всього за 10 днів.
  У звичному складі «The Beatles» відпрацювали вісім років. За цей час вони офіційно випустили 13 альбомів, кожна пісня з яких ставала справжнім хітом. Група починала з наслідування класиків американського рок-н-ролу (великий вплив на четвірку зробила творчість Елвіса Преслі), так «The Beatles» прийшли до власного стилю.
  фото 2
  Всі присутні визнали беззаперечний факт впливу творчості «The Beatles» на світову музикальну культуру.
  Про всесвітнє визнання, яке група отримала в 1963 році після випуску синглу «Please Please Me», учасникам заходу розповіла Замулянець Катерина. Відомі композитори брали з молодих виконавців приклад. Крім того, «The Beatles» вперше використали деякі новаторські розробки в галузі звукозапису та зйомок відеокліпів. З цієї миті на планеті почалося божевілля, що отримало назву «бітломанія».
  Фото 3
  «The Beatles» – один із найвідоміших і найпопулярніших музичних гуртів за всю історію людства. Крім того, «The Beatles» є одним із комерційно найуспішніших музичних гуртів в історії популярної музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує 1 мільярд примірників, що є рекордом світової музичної індустрії.
  фото 4
  Просвітницька, пізнавальна частина заходу дозволила всім присутнім дізнатися багато цікавого, краще зрозуміти і по-новому відкрити глибини творчості великих музикантів групи «The Beatles».