Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • Черкащина – земля моя!

  Опубліковано 5 років назад

  Черкащина – Шевченків край…
  Земля безсмертного Тараса.
  України рідної окраса
  Край пісень і золота – зерна,
  Ти колиска нашого Тараса –
  Чарівна черкаська сторона.
  Д. Луценко

  фото

  Цього року найбільше християнське свято Різдво Христове співпало із 60-річним ювілеєм утворення Черкаської області. Саме 7 січня 1954 року Указом Президії Верховної Ради СРСР було прийнято рішення утворити Черкаську область в складі Української Радянської Соціалістичної Республіки.
  Черкаська область – адміністративно-територіальна одиниця України, розташована у центральній лісостеповій частині країни по обидва берега середньої течії Дніпра та Південного Бугу, край багатий природними ресурсами.
  Черкащина – це також історико-культурний центр, в якому зосереджено значну кількість архітектурних та археологічних пам’яток, що відображають різні етапи розвитку історії і культури краю, життя і діяльності відомих людей, які мають мистецьку і наукову цінність.
  Черкащина дала світові національних геніїв Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, героїв визвольної війни українського народу Петра Дорошенка та Івана Виговського, гайдамацьких ватажків Максима Залізняка і Івана Гонту, Героя України – В’ячеслава Чорновола.
  На цій благословенній землі зароджувалося українське козацтво, а Чигирин став столицею першої козацької держави, звідки поширювалося прагнення нашого народу до волі й незалежності, що передається від покоління до покоління.
  У скарбниці світової культури чільне місце займають шедеври Івана Нечуя-Левицького і Семена Гулака-Артемовського, Михайла Старицького і Данила Нарбута. Тут творив поет Василь Симоненко.
  Наша земля споконвіків надихала співців і літописців своєю красою, багатством, мужністю і мудрістю людей, вона оспівана в піснях, її неповторність і мальовничість відтворено у віршах. Саме земля Черкащини надихнула Василя Симоненка написати такі рядки:

  Люди – прекрасні,
  Земля – мов казка,
  Кращого сонця ніде нема.
  Загруз я по серце
  У землю вязко,
  Вона мене цупко трима.
  В. Симоненко