Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут економіки та бізнес-освіти

 • Українська
 • English
 • З масляною будьте здорові!

  Опубліковано 6 років назад

   

   

  FOTO-1

  Масляна – святковий цикл, що зберігся з язичницьких (дохристиянских) часів і пов`язаний із проводами зими та зустріччю весни. Масляна святкується в останню неділю перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Головними атрибутами свята є страви з борошна та молока (найчастіше, млинці, вареники). Також тиждень Масляної супроводжують народні гуляння.

  FOTO-2

  Це свято і не оминуло наш університет. Ініціаторами відродження стародавніх традицій стали студенти економічного факультету. Дівчата накрили стіл, власноруч приготували страви: вареники, млинці, налисники. Загалом Масляна вважається жіночим святом, хоч участь у ньому могли брати і хлопці, але вони мусили за це відборговувати грошима. І наші хлопці, щоб скуштувати страви Масляної платили за це гроші.

  FOTO-3

  Студентство зустрічало гостей святково прикрашеним вістебюлем, одягнені у традиційне українське вбрання, вони демонстрували народні традиції, пов’язані із святкуванням Масляної, організували народні забави та різноманітні конкурси.

  FOTO-41До смаку гостям та студентам прийшлися різноманітні млинці, вареники, пироги, пампушки, приготовані дбайливими руками працівників та студентів університету, що взяли участь у підготовці до свята.

  FOTO-5

  Участь у святі також прийняли іноземні студенти факультету. Вони із радість прийшли на ярмарок з приготовленими ними млинцями.

  У студентів-іноземців святкування залишило незабутні враження! Хлопці поділилися, що в Польщі Масляну не святкують, але б з радість започаткували б таку традицію у свої сім’ях.

  FOTO-6

  Також нас підтримали наші викладачі, ректор, декани.

  Особлива подяка Студентській раді факультету за чудову підготовку та неперевершену атмосферу свята, а також усім активним учасникам, без яких і свято не було б святом!

  «Яка ти, масляна, мала, якби тебе сім тижнів, а посту – одна» – казали в народі, а для наших студентів і семи тижнів буде замало.

  Дякуємо усім за свято.

  Календар

  Березень 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      Кві »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031